Secret Altın İğne

Secret altın iğne uygulaması estetik alanda güvenle kullanılan Multi RF sistemi olarak açıklanabilir. Monopolar başlık ve micro iğne radyofrekans başlığının kombinasyonunda gerçekleştirilen bu işlem ile yüz güldüren neticeler elde edilebilir. 

Ciltteki kolajen üretimini artıran bu işlem cildin zamanla kaybolan elastikiyetini yeniden kazanmasını sağlar. Ciltteki ince kırışıklıkların giderilmesi ile daha genç bir görünüm elde edilebilir. Aynı zamanda gözeneklerin sıkılaşması sağlanır ve pek çok farklı cilt tedavisinde de tercih edilebilir. Akne ve skar tedavisi gibi işlemlerde de secret altın iğne uygulaması devreye girebilir. 

Neden Secret Altın İğne?

  • Secret altın iğne uygulaması, fraksiyonel etkinlik ve 2Mhz radyofrekans gücünün tek cihazda toplanması ile az sayıda seans ile başarılı sonuçlar almayı sağlar. 
  • 3 mm’lik 10, 25 ve 64 iğneli kişiye özel başlık seçenekleri bulunur. 
  • Mikro iğne ucuyla beraber iğne hattı boyunca ciltte radyofrekans yayılımı gerçekleştirir.
  • Yüz, boyun, dekolte bölgesi, kol ve bacaklarda uygulanabilir.

Yukarıda sıralanan bu 3 özellik sayesinde geleneksel yöntemlerden daha başarılı ve etkin sonuçlar almak mümkün olur. Özellikle iğne hattı boyunca yani daha geniş bir alana radyofrekans yayılımı sunuyor olması, bu yöntemin pek çok farklı cilt problemi için kullanılabilir olmasına olanak tanır. 

SmartCure Teknoloji

SmartCure teknoloji toplam enerjinin istenen cilt bölgesine ve aynı zamanda istenen güçte iletilmesini sağlar. Cildin yüzey bölümüne yaklaşıldığında enerjinin kontrollü bir şekilde düşürülmesi mümkündür. 

Hedeflenen bölgenin yanı sıra iğnenin geçtiği tüm cilt katmanlarına RF enerjisinin iletilmesi mümkün olur. Dolayısıyla cilt yüzeyindeki hasar da minimum seviyeye çekilmiş olur. Cilt hasarının minimum seviyeye çekilmesi sayesinde işlemden kısa bir süre sonrasında hastanın günlük hayatına geri dönmesi de sağlanır. 

Secret RF Nasıl Çalışır?

  • Öncelikle mikro iğne başlığı uygulama yapılacak olan cilt yüzeyine yerleştirilir.
  • Mikro-iğneler cildin içine hızlı ve etkin bir şekilde nüfuz eder.
  • Bipolar RF enerjisi Cilt bölgesine doğrudan uygulanır. 
  • Enerjiyi deride yukarı yönlü olarak son derece homojen bir şekilde dağıtır. 
  • İşlemle birlikte ciltte kolajen yenileme süreci ile beraber elastik üretimi de başlar.

secret iğneler

secret altın iğne başlıklar

Endikasyonları SmartCure
Skar Yetişkinlerdeki Akneler
Akne Skarı Kronik Nüks eden Akneler
Foto Yaşlanma Çene Hattı Akneler
Cilt Yenileme İmflamatuar Akneler
Geniş Porların Tedavisi Ameliyatsız Göz Torbası Tedavisi
Papil Tedavisi Göz çevresi kırışıklıkları
Yüz ve Boyun Toparlama Göz altı torbaları
Inflamatuar Aktif Akne Kılcal damar tedavisi
Cilt Sebum Dengeleme Syringoma Tedavsi
Kol Altı Aşırı Terleme  
Telenjiektazi  

Secret RF Nasıl Çalışır?

Mikro-iğne başlığı cilt yüzeyine yerleştirilir. Mikro-iğneler cildin içine nüfuz eder. Bipolar RF enerjisi hedeflenen bölgeye doğrudan uygulanır. Toplam enerjiyi iğne hattı boyunca deriden yukarı doğru homojenize verir. Kolojen yenileme ve yeni elastik üretim işlemi başlar.