Badem Göz Estetiği

Gözlerin daha çekik ve aynı zamanda daha çekici görünmesini sağlamak için yapılan badem göz ameliyatı son dönemde sıklıkla tercih edilen işlemlerden biridir. Kantoplasti olarak adlandırılan bu müdahale sırasında göz kapaklarında ve göz kapağı çevresinde meydana gelen sarkıklıkların giderilmesi de sağlanabiliyor. Böylelikle gözlerin daha çekik görünmesi elde edilirken aynı zamanda daha genç bir görünüm de yakalanabiliyor. 

Bu estetik girişimden sadece kadınların faydalandığı düşünülse de erkeklerin de büyük bir ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz. Zira çekik göz yapısına sahip olmak basit bir müdahale ile mümkün olabiliyor. Bu nedenle erkekler de çekici bir yüz görünümü elde etmek amacıyla rotasını bu estetik müdahaleye çevirebiliyor. Bu göz estetiği gözlerin daha genç görünmesine de olanak tanıyor. 

Kimler Badem Göz Estetiğinden Faydalanabilir? 

Öncelikle aşağıya doğru bir görünüm sergileyen göz bölgesi kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine de yol açabiliyor. Dolayısıyla badem göz estetiği bu kişilerin de adeta imdadına yetişiyor. Gözlerin daha genç ve aynı zamanda daha çekik görünmesi, kişinin yüz ifadesine de son derece olumlu bir yansıma yapıyor. Bununla birlikte sadece gözlere çekik bir görünüm kazandırmak isteyenler de bu estetik operasyondan faydalanabilir. 

Genellikle web sitelerinde göz çevresindeki sarkıklıktan söz ediliyor. Elbette bu sarkıklığın da olabildiğince düzeltilmesi, operasyon sırasında mümkün olan bir müdahaledir. Ancak badem göz estetiğinin asıl amacı gözlere çekik bir görünüm kazandırmaktır. Ameliyata engel bir sağlık sorunu olmayan, 18 yaşından büyük olan herkes bu operasyondan faydalanabilir. 

Elbette gebelik ve emzirme dönemlerinde de ameliyatın sakıncalı olduğunun altını çizelim. Bu dönemlerde de cerrahi müdahale yapılamayacağı için anne adaylarının doğumu ve sonrasında emzirme dönemini tamamlamayı beklemesi gerekiyor. Son olarak kanın pıhtılaşması ile ilgili bir sağlık sorunu olan kişiler de ameliyat olamaz. Bunun dışında kalan herkes ameliyat olabilir badem göz estetiği sayesinde gözler daha çekik bir görünüm kazanabilir. 

Badem Göz Estetiği Sonuçları Kalıcı mıdır?

Bu estetik operasyonda gözün dış köşe bölümü yukarı yönlü olarak geriliyor ve kemik zarına asılıyor. Bu nedenle estetik operasyonlar arasında askı tekniğinin kullanıldığı yöntemlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. 

Askı tekniğinde işlemin kalıcılık süresi ömür boyu olamıyor. Bu yöntemde de göz yapısı formunu 3 ila 5 yıl boyunca korur. Sonrasında ise ciltteki sarkmaların da etkisi ile birlikte gözler yeniden eski formunu almaya başlar. 

Bu noktada badem göz estetiği cerrahi yöntemine dair bilinmesi gereken önemli bir unsurdan da söz edelim. İşlemin kalıcılık süresi sona erdiğinde yeniden yapılması mümkündür. 

Askı tekniğinde kullanılan tıbbi materyalin gerilmesi ve gözlerin yeniden çekik bir form kazanması sağlanabiliyor. Bu yönüyle tekrarlanabilen işlemler arasında yer aldığı bilgisini iletebiliriz. Böylelikle düşük yapısının yüze kazandırdığı yorgun ya da yaşlı görünümden kurtulmak mümkün olabiliyor. 

Badem Göz Estetiği Neden Yapılır? 

Öncelikle badem göz estetiği işleminin tamamen kişinin göz estetiğine hitap eden bir müdahale olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu işlem, yüzdeki bir şekil bozukluğunu gidermek ya da tedavi etmek amacıyla uygulanmaz. 

Operasyonun yapılma amacı kişinin göz yapısına daha çekik bir görünüm kazandırmaktır. Bu göz yapısı halk arasında badem göz olarak adlandırılıyor. Operasyonun da adını buradan aldığını belirtebiliriz. Elbette aynı zamanda göz çevresindeki sarkıklığı bir nebze de olsa yok ediyor olması, bu operasyonun yapılma nedenleri arasında yer alıyor. 

Pek çok kişi göz kapaklarındaki düşüklüğü ya da göz çevresindeki estetik sorunları makyaj uygulamaları ile kapatmaya çalışıyor. Ayrıca makyaj ile gözlere badem göz formu da kazandırılmaya çalışılıyor. Ancak tahmin edilebileceği gibi makyaj ile tam olarak bu amaca ulaşmak da pek mümkün olmuyor. 

Dolayısıyla devreye estetik müdahaleler giriyor. Badem göz estetiği insanların makyajla gözlerine kazandırmaya çalıştığı görünümü daha kalıcı bir şekilde sunan operasyonlardan biridir. Her ne kadar ömür boyu kalıcı olması sağlanamasa da yıllarca bu etkiden faydalanmak mümkün olabiliyor. 

Badem Göz Estetiği Göz Altı Kırışıklıklarını Giderir Mi? 

Operasyonla ilgili olarak sıklıkla sorulan sorulardan biri de göz altları ile ilgilidir. Bilindiği gibi yaşın ilerlemesi ile birlikte göz altında da kırışıklıklar meydana geliyor. Bu kırışıkların yoğunluğuna ya da derinliğine bağlı olarak kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesi de söz konusu olabilir. 

Dolayısıyla badem göz estetiğinin bu soruna da çözüm olup olmayacağı merak ediliyor. Ancak bu estetik operasyon göz altında mevcut olan kırışıkları gideren bir işlem değildir. Badem göz estetiğinde göz altlarına herhangi bir müdahale yapılmadığını da belirtmek isteriz. Bu nedenle kırışık görünümün ortadan kalkması pek mümkün olmaz. 

Badem Göz Estetiği Ne Zaman Yapılmalı? 

Bu estetik operasyon için mutlaka belirli bir zaman dilimini beklemek gerekmiyor. Hastanın kendini hazır hissettiği herhangi bir dönemde işlemin yapılması mümkündür. Ancak hafif ağrı ya da yüzdeki hafif morluklar nedeniyle hastaların iş hayatına birkaç gün ara vermeleri gerekebilir. 

Dolayısıyla operasyon tarihini belirlerken bu durumu da dikkate almakta fayda olacaktır. Bu zaman diliminin ne kadar olduğuna doktorunuz ile görüşerek karar verebilirsiniz. Ayrıca operasyondan hemen sonra birkaç gün boyunca vücudu zorlayan hareketlerden kaçınmak da gerekiyor. 

Badem Göz Estetiği Fiyatları Nedir? 

Hastalar operasyon öncesinde badem göz estetiği fiyatları hakkında da bilgi sahibi olmak isteyebiliyor. Ancak fiyat konusunda bir rakamdan söz edemeyiz. Çünkü her hasta için estetik operasyonun fiyatları aynı olmaz. Gözlere ne oranda çekiklik kazandıracağı, göz çevresinde sarkıklık olup olmadığı, şayet sarkma varsa ne oranda sarkmadan söz edildiği gibi unsurlar fiyatları da etkileyebiliyor. 

Doktorun deneyimi gibi diğer unsurlar da tabloya eklendiğinde ortaya birbirinden çok farklı rakamlar çıkabiliyor. Bu nedenle net bir fiyat bilgisinden söz etmek de bu konuda araştırma yapan hastalar için yanıltıcı oluyor. 

Öncelikle randevu talep ediniz. Basit bir incelemeden geçtikten sonra ameliyat planlaması yapılabilir ve bu sayede tarafınıza da net bir fiyat bilgisi iletilebilir. Fiyatın sizin için de uygun olmazı halinde ameliyat planlaması yapılır ve ameliyat için tarafınıza bir gün bildirilir. 

Operasyon Süreci 

Bu estetik operasyonlardan faydalanmak isteyenler kendilerini nasıl bir sürecin beklediğini merak ediyor. Operasyon sürecine dair bilinmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Operasyon lokal anestezi altında yapılabildiği gibi genel anestezi altında da gerçekleştirilebilir
 • Anestezinin etkisi sayesinde operasyon sırasında hastanın acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmaz
 • Bu ameliyat, hasta için gayet konforlu bir süreç eşliğinde tamamlanır 
 • Operasyon süresi her hastada aynı değildir ancak genellikle 1 saat içerisinde tamamlanan bir müdahaledir 
 • Ameliyat öncesinde planlanan görünümü elde etmek için cilde kesi uygulanır 
 • Kesi göz çevresi bölgesine uygulanır, gözlere herhangi bir müdahale asla yapılmaz
 • Göz çevresindeki sarkıklığın giderilmesi için fazla olan doku çıkarılır 
 • Gözlere daha çekik bir görünüm verecek şekilde elde edilir ve kesi uygulanan yere dikiş atılır 
 • Bu işlemle birlikte operasyon da tamamlanmış olur 
 • Hastanın aynı gün taburcu olması söz konusu olabileceği gibi 1 – 2 gün klinik ortamda istirahat etmesi de istenebilir 
 • Ameliyat sonrasında evde birkaç gün dinlenmekte fayda olacaktır

Operasyon Sonrası 

Elbette ameliyatı sonrası neler yaşandığı ya da nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi konularda da bazı bilgiler aktaracağız. 

 • Operasyonun ardından hastanın taburcu olarak evine gitmesi mümkündür
 • Ameliyattan sonraki ikinci gün duş alınabilir 
 • Ameliyat sonrasında göz çevresinde hafif morluk ve şişlik olabilir
 • Morluk ve şişlikler tamamen normaldir ve kısa zamanda kendiliğinden kaybolur 
 • Hafif düzeyde kızarıklık olması da tıbben normaldir ve bu durum da tamamen geçicidir
 • Şayet kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanılmadıysa 5 ila 7 gün sonrasında dikişlerin alınması gerekir 
 • Hastanın dokularındaki iyileşme hızına bağlı olarak bu süre daha uzun olabilir
 • Hastaların ameliyat sonrasında yaklaşık 10 gün boyunca çift yastıkla sırt üstü yatması önerilir 
 • Dikişlerin iyileşmesi tamamlanan kadar her türlü kimyasal üründen uzak durmak, müdahale eden bölgeyle kimyasal ürünlerin temasında kaçınmak gerekir  
 • İyileşme süreci son derece kısa olan bir estetik operasyondur
 • Dokulardaki iyileşmenin tamamlanması 10 ila 15 günü bulabilir 
 • Ödem tamamen yok olduğunda operasyon ile göz yapısına kazandırılan görünüm çok daha net bir şekilde ortaya çıkar 
 • İyileşme sürecinde sauna, hamam, deniz ve havuzdan uzak durulmalıdır 
 • Operasyonun ardından hafif ağrı hissedilebilir 
 • Doktorunuz tarafından reçete edilen ağrı kesici ilacı, belirtilen dozajda kullanabilirsiniz
 • Operasyondan sonra bir hafta boyunca yüzdeki kasları zorlayan mimikler yapmamalı, çene kaslarını zorlayan sert yiyecekleri tüketmemelisiniz
 • Spor yapanların bir süre ara vermesi gerekebilir ve bu süre hakkında doktorunuza danışabilirsiniz
 • Ameliyattan sonra beklenmedik bir durumla karşılaşılması durumunda derhal doktorunuza bilgi vermelisiniz

Eğer siz de bundan sonra gözümde daha çekik bir görünüm istiyorum diyorsanız badem göz estetiği için hemen randevu alın. Daha çekici bir yüz ifadesine sahip olmak, sadece tek bir estetik operasyonla mümkün olabiliyor. Sorularınızı yöneltmek için de bizimle irtibata geçebilirsiniz.