Estetik uygulamalardan faydalanmak için mutlaka ameliyat olmanız gerekmez. Artık ameliyatsız estetik uygulamaları daha yakından tanıma vakti geldi. Çeşitli sorunları ortadan kaldıran ve kısa sürede tamamlanan bu işlemler, sizin için de cazip bir seçenek olabilir. Ameliyatsız tedavi yöntemleri hakkında merak edilenlere hemen göz atın. 

En Çok Tercih Edilen Ameliyatsız Estetik İşlemler;

Günümüzde gelişen teknolojinin de yardımıyla cerrahi bir kesi uygulanmadan da estetik girişimler yapılabiliyor. Üstelik konforlu bir iyileşme süreci yaşanıyor. Hastalar aynı gün, gündelik yaşamlarına geri dönebiliyor. 

Dermaroller

Üzerinde 500 adet çok ince iğnelerin yer aldığı bir aparat ile uygulanan dermaroller işlemi gözaltı morluklarını hafifletiyor. Çatlak görünümünü, akne ve yara izlerini giderme amacıyla da tercih ediliyor. Hatta bu işlem saç dökülmesini önlemek amacıyla da devreye girebiliyor. 

Son dönemde popülerliği daha da artan estetik işlemler arasında yer alması, kısa sürede etkisini göstermesinden kaynaklanıyor. 0.1 mm çapında mikro iğnelerle gerçekleştirilen bu işlemin de belirli aralıklarla tekrarlanması mümkündür. 

Dolgu 

Sıklıkla tercih edilen dolgu işlemi geçici ya da kalıcı olarak yapılabiliyor. 8 ay ila 18 ay gibi uzun bir kalıcılık süresine sahip olan bu işlem ile en iyi sonuç elde edilebiliyor. Dolgunun kırışıklık, sarkma gibi sorunlar yaşandığında da devreye girdiğini söyleyebiliriz. Günümüzde hacim kaybı dileyen herkesin bu işlemden faydalanması mümkün olabiliyor. 

H-100 Gençlik Aşısı 

Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve eller için uygulanan H-100 gençlik aşısı ile daha genç görünmek mümkün olabiliyor. Cildin daha genç, daha sağlıklı ve daha parlak görünmesini sağlayan bu işlem hafif yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırabiliyor. Tıpkı somon DNA işlemi gibi gençlik aşısıyla da bazı cilt sorunlarından kurtulmak mümkün olabiliyor. Kimlerin bu işlem için uygun bir aday olduğunu sitemizde yer alan içeriklerden öğrenebilirsiniz. 

İp Askı

Uzun zamandır ülkemizde uygulanan ip askı yöntemi, insan vücuduna uyumlu iplerle yapılıyor. Ciltteki kırışıkları ortadan kaldıran germe işlemi daha genç görünmeyi sağlıyor. 2 yıl kalıcılık süresine sahip olması, hastayı hiçbir şekilde rahatsız etmemesi gibi avantajları da olan bu yöntemden siz de faydalanabilirsiniz. 

Etkisini kısa sürede görmeye başlayacağınız bu işlem için iş hayatına uzun süre ara vermeye gerek olmaz. Avrupa ülkelerinde de en çok tercih edilen cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Eğer siz de ameliyatsız yüz germe işleminden faydalanmak isterseniz bize ulaşın. 

Kimyasal Peeling

Yüzeysel, orta ve derin olmak üzere 3 türü bulunan kimyasal peeling işlemi ameliyatsız olarak gerçekleştiriliyor. Özellikle leke tedavisi amacıyla tercih edilen bu yöntem güneş izlerinden ya da hafif kırışıklıklardan kurtulmayı da sağlıyor. Elbette başarılı sonuçları elde etmek için deneyimli bir doktorun tercih edilmesinde fayda olacaktır. Daha genç görünmek için rotasını cerrahi işlemler yerine ameliyatsız girişimlere çevirmek isteyenler için ideal bir seçenek olduğunu belirtebiliriz. 

Mezoterapi

Cildin deri altından beslenmesini sağlayan bu yöntem çok sayıda farklı cilt problemine çözüm olabiliyor. Hem kadınlar hem de erkekler mezoterapi işleminden faydalanabilir. Hastalar işlemin hemen ardından evlerine dönebiliyor ve özel bir bakım gerekmiyor. 

İşlem öncesinde cilde anestezik krem sürüldüğü için acı hissedilmesi de mümkün olmuyor. Ayrıca bu işlem radyo frekans ile kombine şekilde de yapılabiliyor. Yüz güldüren neticeler elde etmeyi sağladığını belirtebiliriz. 

PRP

‘Platelet rich plasma’ yani kısa adıyla PRP işlemi özellikle cilt gençleştirme amacıyla tercih ediliyor. Aynı zamanda tendon yaralanmaları ya da iyileşmeyen yaraların tedavisi gibi amaçlarla da bu işlemden faydalanılabiliyor. Kaç seans uygulanması gerektiğine hekim tarafından karar veriliyor. İşlem kısa sürede tamamlandığından günlük hayata uzun bir ara vermeye gerek olmuyor.

Saç Mezoterapisi

Şayet saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız bu durumda saç mezoterapisi işleminden faydalanabilirsiniz. Oldukça ince uçlara sahip olan iğneler kullanılarak gerçekleştirilen bu işlem sayesinde saç kaybı azaltılabilir. Bazı kişilerde saç kaybının rutin seyre girmesi de sağlanabiliyor. Üstelik işlem sonrasında daha parlak ve daha sağlıklı saç tellerine kavuşmak da mümkün olabiliyor. 

Elbette ameliyatsız yani cerrahi anlamda cilde kesi uygulanmadan gerçekleştirilebilen çok sayıda işlem bulunuyor. İlerleyen tıp teknolojisinin de yardımıyla geliştirilen bu tekniklere güç geçtikçe yenileri eklenmeye devam ediyor. Bu sayfada aktarılanlar bilgilendirme amaçlıdır ve daha fazla bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Artık siz de ameliyatsız estetik yöntemler sayesinde yaşadığınız çok sayıda problemden kurtulabilirsiniz.