Popo Estetiği

Genel olarak popo estetiği işleminin popoyu şekillendirmek amacıyla gerçekleştirilen bir girişim olduğunu söyleyebiliriz. 

Bu estetik, birçok prosedürü kapsayabiliyor. Kişinin kendi talepleri doğrultusunda hangi estetik girişimlerin uygulanacağına karar veriliyor ve sonrasında uygulama aşamasına geçiliyor. Kimi zaman kilo kaybetmeye bağlı olarak popoda düzlük oluşabiliyor. Kimi zaman da genetik faktörlere bağlı olarak böyle bir görünüm ortaya çıkıyor. 

Ancak estetik müdahaleler ile artık kişinin istediği popo görünümüne kavuşması mümkün hale geldi. Günümüzde yağ enjeksiyonu gibi alternatif yöntemler de uygulanabiliyor ve popo bölgesinde istenen görünümün elde edilmesi sağlanıyor. Genel olarak popo estetiğini 3 farklı grupta ele alabiliriz. Bunlar; 

 • Popo dikleştirme
 • Popo küçültme 
 • Popo şekillendirme 

Her 3 estetik prosedürde de artık çok daha gelişmiş tekniklerin kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu sayede estetik ameliyat ya da işlem süreçleri hastalar açısından daha konforlu bir şekilde tamamlanabiliyor. Hastalar kısa zamanda iyileşme dönemlerini tamamlıyor ve günlük hayatlarına geri dönüyor. Dolayısıyla estetik açıdan daha güzel bir popo görünümüne sahip olmak isteyenlerin bu hayalleri uğruna çok uzun süre zaman ayırmalarına gerek kalmıyor. 

 • Popo Dikleştirme  

Hem ülkemizde hem de dünya genelinde en çok tercih edilen popo estetiği yöntemlerinin başında popo dikleştirme geliyor. Poponun daha dik bir görünüm kazanması amacıyla gerçekleştirilen bu estetik girişim aynı zamanda poponun dolgunlaştırılmasını da kapsayabiliyor. 

Bu işlemde de yine materyal olarak kişinin kendi vücudundan alınan yağ hücrelerinin kullanılması da yüz güldürüyor. Çünkü kişinin kendi yağlarının kullanılması, vücut tarafından bu materyalin yabancı bir madde olarak algılanmasını önlüyor. Dolayısıyla alerjik reaksiyon gibi çeşitli sıkıntılar da yaşanmıyor. 

 • Popo Küçültme  

Genetik faktörlere ya da kilo alıp vermeye bağlı olarak popo bölgesinde fazla oranda yağ birikmesi söz konusu olabilir. Bu durumda kişi ideal kilosunda olsa dahi poponun görünümü nedeniyle kilolu bir vücut görünümü ortaya çıkıyor. 

Söz konusu görünümü ortadan kaldırmak için de popo estetiği ameliyat tekniğinden faydalanılıyor. Ameliyat ile fazla yağ dokusu ve fazla deri çıkarılır. Popoya estetik açıdan güzel görünen bir şekil kazandırılır. Bu işlem genel anestezi altında gerçekleştiriliyor. 

 • Popo Şekillendirme 

Daha yuvarlak ve estetik açıdan da daha güzel bir popo görünümüne sahip olmak isteyenler tercihini şekillendirme amaçlı estetik girişimlerden yana kullanıyor. Bu uygulamada genellikle yağ enjeksiyonu yönteminden faydalanıldığını söyleyebiliriz. 

Vücudun farklı bölgelerinden alınan yağ dokusu popoda gerekli yere enjekte ediliyor. Bu sayede popo hatlarına istenen görünümün kazandırılması sağlanıyor. Son derece basit bir prosedür olan popo yağ enjeksiyonu işleminin herhangi bir zararı da bulunmuyor. 

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Estetiği Sonucu Kalıcı Mıdır?

Özellikle popo büyütmede sıklıkla tercih edilen yöntemlerin başında yağ enjeksiyonu geliyor. Bu yöntemde liposuction tekniği de kullanılıyor. Hastanın vücudunda uygun olan bölgeden alınan yağ özel bir işlemden geçirildikten sonra popo bölgesine enjekte ediliyor. 

Bu sayede popoya istenen görünümün kazandırılması sağlanıyor. Tamamen doğal olması nedeniyle oldukça sık tercih edilen bir yöntem olmasına karşın sonuçları kalıcı değildir. 

İşlemin yapılmasının üzerinden yaklaşık olarak 1 yıl ila 1,5 yıl geçtikten sonra yağ dokusunun bir kısmı kaybedilir. Bu nedenle tamamen eski görünümün ortaya çıkması söz konusu olmasa bile işlemle kazandırılan görünümün ortadan kalktığını da belirtmemiz gerekir. Ancak burada önemli bir detaydan da söz etmek gerekiyor. 

Bu işlemin yeniden yapılması mümkündür. Sadece bir defa yapılabilen bir işlem olmadığını belirtebiliriz. Hastanın yağ rezervinin mevcut olması halinde işlemin yeniden yapılması sağlanır ve bu sayede kalıcılık süresi de uzar. 

Bununla birlikte son dönemde uygulanan bazı teknikler sayesinde işlemin kalıcılık süresinde de bir uzama meydana gelebiliyor. Popo estetiğinde işlemin düzenli olarak yapılması da kalıcılık süresini uzatan faktörlerden biridir. 

Silikon Popo Protezi İle Popo Estetiği Nedir?

Popo bölgesine silikon protez yerleştirilmesi prosedürü üzerine uygulanan bu işlemin çok sık tercih edildiği söylenemez. Nedeni ise diğer yöntemlere nazaran iyileşme sürecinin hastayı daha fazla zorluyor olmasıdır. 

Bu estetik cerrahi yöntemde tercih edilen protezler, meme estetiğinde kullanılan silikon protezlere nazaran daha sert bir yapıya sahiptir. Buna bağlı olarak ameliyatın ardından hastanın oturmasında ve kalkmasında bazı sıkıntılar erken dönemde yaşanabilir. Dolayısıyla hastalar için daha zorlu bir iyileşme süreci yaşanır. 

Silikon popo estetiği ameliyatı nasıl yapılır sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Bu operasyonda iki poponun birleştiği yere kesi uygulanıyor. Bu kesi yolu ile popo kası fasyasının altında cep oluşturuluyor. 

Ceplere ise silikon protez yerleştiriliyor ve ardından kesi uygulanan bölgeye dikiş atılıyor. Ancak kesi uygulanan bölgede enfeksiyon riskinin yüksek olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu nedenle popo estetiğinde silikon protezi tercih edenlerin hijyene çok daha fazla önem vermesi gerekir. 

Popo estetiği ameliyatında silikon protez ender durumlarda tercih edilir ve bu ameliyat süresi 3 saate kadar uzayabilir. Ameliyat sonrasında iş hayatına dönme süresi ise minimum 5 gündür. 

Kimler Popo Estetiğinden Faydalanabilir? 

Cerrahi müdahaleye engel bir sağlık sorunu olmayan kişiler bu estetik girişimlerden faydalanabiliyor. Aynı zamanda kanın pıhtılaşması ile ilgili sağlık sorunlarının da olmaması gerekir. 

Tahmin edilebileceği gibi hamilelik ve emzirme dönemlerinde ameliyatın ya da estetik girişimlerin yapılması sakıncalı olabiliyor. Hastaların gebelik ve emzirme döneminden sonrası için popo estetiği planlaması yapması çok daha doğru olacaktır. 18 yaşından küçükler için de ameliyat doğru bir tercih olmaz. Popo estetiği için uygun bir aday olup olmadığınızı doktorunuz ile görüşebilirsiniz. 

Popo Estetiği Fiyatları Nedir? 

Bu estetik girişimlerden faydalanmak isteyenler ne kadar bütçe ayırmaları gerektiğini de merak ediyor. Fakat fiyat konusunda bir rakamdan söz etmek, popo estetiği olmak isteyenleri yanıltabilir. Çünkü fiyatlar bir hayli değişkenlik gösteriyor. 

Doktorun deneyimi, tercih edilen popo estetiği yöntemi, fiyatı en çok etkileyen unsurların başında geliyor. Örneğin silikon popo estetiği ile popo büyütme işlemi ile yağ enjeksiyonuyla popo büyütme işleminin fiyatları haliyle birbirinden farklı olacaktır. 

Bu nedenle fiyat bilgisi almadan önce muayene olmanız ve nasıl bir işlem yapılacağı konusunu netleştirmeniz gerekiyor. Böylelikle gerekli estetik müdahale planlaması yapılabilir ve hemen ardından tarafınıza net bir fiyat bilgisi de iletilir. 

Popo Estetiği Öncesinde Nelere Dikkat Edilmeli? 

Hastaların popo estetiği operasyonundan faydalanmak istemesi durumunda bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Öncelikle kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa bu konuda doktora mutlaka bilgi verilmelidir. İşlemden yaklaşık olarak 1 hafta öncesinde kan sulandırıcı ilaçların kullanımı bırakılmalıdır. 

Sigara ve alkol kullanımından da uzak durulması gerekiyor. Operasyondan bir hafta öncesinden başlamak kaydıyla sigara ve alkol kullanımının bırakılması önemlidir. Aynı zamanda yeşil çay başta olmak üzere bitki çayı tüketiminin de ameliyattan 1 hafta önce bırakılması gerekir. 

Hastanın tansiyon sorunu varsa ameliyattan önce çok az miktarda su ile tansiyon ilacının içilmesi gerekiyor. Bununla birlikte hastaların kullandıkları ilaçlar ve mevcut rahatsızlıkları hakkında da doktorunu bilgilendirmesi gerekir. Bu sayede ameliyat planlaması doktorunuz tarafından çok daha sağlıklı bir şekilde yapılacaktır. 

Operasyon Süreci 

Popo estetiği işlemlerinin yapılma sürecine dair merak edilenleri kısa bir liste halinde aktarabiliriz. 

 • Cerrahi müdahaleler genel anestezi altında yapılır 
 • Anestezi uygulandığından işlem sırasında acı ya da ağrı hissedilmesi mümkün olmaz
 • Popo estetiği için tercih edilen yağ enjeksiyonlarında ise genel anesteziye gerek duyulmaz, sadece bölgenin lokal olarak uyuşturulması yeterli olur
 • Hangi prosedürün tercih edildiğine bağlı olarak işlem süreci değişebilir 
 • Popo estetiği klinik ortamda dinlenmeyi gerektirmiyor, hastalar aynı gün taburcu olabilir 
 • Yapılan işleme bağlı olarak müdahale bölgesinde hafif morluk ve şişlik olabilir 
 • Morluk ve şişlikler kısa zamanda ortadan kalkar ve bu nedenle müdahale edilmesi de gerekmez
 • Popo estetiğinde ameliyat tercih edildiğinde cerrahi müdahale süresi 1 saat ile 1,5 saat arasında değişir
 • İşlemin ardından 2 hafta süre ile özel bir korsenin giyilmesi gerekir 
 • Ameliyattan 3 gün sonra ise hastanın iş hayatına geri dönmesi mümkün olur

Operasyon Sonrası 

Popo estetiğinin ardından hastaların nasıl bir süreç geçireceklerine dair detayları da kısaca şu şekilde aktarabiliriz: 

 • Popo estetiğinde ameliyat sonrası iyileşme süreci daha uzun olabilir 
 • Yağ enjeksiyonu ile gerçekleştirilen müdahalelerde daha kısa bir iyileşme süreci söz konusu olur 
 • Elbette popo bölgesinin tam olarak istenen şekli alması için bir süre beklemek gerekir 
 • Özellikle ameliyattan sonra morluk ve şişme olması son derece normaldir 
 • Cerrahi müdahalenin ya da yağ enjeksiyonu uygulamasının ardından enfeksiyon riskine maksimum düzeyde dikkat edilmesi gerekir 
 • Doktorunuz bir süre antibiyotik ilaç kullanmanızı isteyebilir 
 • Doktorun öneri ve uyarılarının dikkate alınması, sorunsuz bir iyileşme süreci yaşanmasını sağlar 
 • İyileşme süreci boyunca sauna, hamam, deniz ve havuzdan uzak durulması önemlidir 
 • Popo estetiği sonrası müdahale edilen bölgeye darbe almamaya önem verilmelidir 
 • Darbe alınması, estetik girişim ile kazandırılan şeklin bozulmasına yol açabilir 

Popo estetiği prosedürleri hakkında daha fazla bilgi almak ya da randevu talep etmek için bizimle hemen irtibata geçebilirsiniz.