Aqua Peeling

Medikal cilt bakım yöntemleri arasında en konforlu olanlardan biri de aqua peeling uygulamasıdır. Mevcut cilt bakımları arasında sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biri olması da önem taşıyor. Bu işlem tamamen ağrısız olarak gerçekleştirilebiliyor. 

Cildin derinlemesine temizlenmesi ise kısa zamanda daha duru ve daha güzel bir cilt görünümü elde etmeyi sağlıyor. Bu işlemde yüksek vakum gücünden istifade edildiğini söyleyebiliriz. 

Cildin sadece fazla yağ ve kirden değil aynı zamanda ölü hücre partiküllerinden de arınmasını sağlıyor. Zira cildin ölü hücrelerden arınması daha genç bir cilt görünümünün elde edilmesi bakımından da son derece önemlidir. Sadece tek bir uygulama bile derinlemesine bir cilt temizliği yapılmasını sağlıyor. Dolayısıyla saatlerce zaman ayırmaya gerek kalmadan, aqua peeling sayesinde cilt yüz güldüren bir görünüm kazanabiliyor. 

Aqua Peeling İşleminde Hangi Malzemeler Kullanılır? 

Öncelikle bu işlemde cilt ile tamamen uyumlu olan malzemelerin kullanıldığını belirtebiliriz. Bu malzemeler daha önce test edilmiş ve cilde hiçbir zararı olmayan materyallerdir. Sıklıkla kullanılan malzemeler ise şöyle; 

 • AHA Solution
 • BHA Solution
 • Essence Solution

Tüm bunlarla birlikte cildin ihtiyacı olabilecek daha farklı cilt bakım ürünlerinin ya da özel solüsyonların kullanılması da mümkün olabilir. 

Aqua Peeling Daha Genç Görünmeyi Sağlar mı? 

Elbette bu işlem daha genç görünen bir cilde sahip olmak isteyenler tarafından da tercih ediliyor. Zira cildin bu işlemden geçirilmesi sonrasında daha genç göründüğü biliniyor. Aqua peeling işleminin sadece cildin yağ fazlasından arınmasını sağlamadığını, çok daha etkin bir cilt temizliği yapıldığını belirtmeliyiz. Özellikle cilt sorunlarına sebebiyet verebilen bakteri ve mikropların yok edilmesi, cildin daha duru görünmesine yardımcı oluyor. 

Aynı zamanda cildin hafif kırışıklık görünümünün azalmasına da yardımcı olan bir işlemdir. Akne problemi yaşayanlar tarafından da rahatlıkla tercih edilebilecek bir medikal cilt bakım yöntemi olduğunu belirtmeliyiz. Akne temizliğinin ardından bu sorunun tekrarlamaması için siz de aqua peeling uygulamasından faydalanabilirsiniz. Dolayısıyla ihtiyaçlara göre ya da farklı beklentilere yönelik olarak da uygulanabilen bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. 

Aqua Peeling İşlemi Ne Kadar Sürer?

İşlemin yaklaşık olarak 30 dakikada tamamlandığını söyleyebiliriz. Aqua peeling toplamda 3 farklı aşamadan oluşuyor. Her bir aşama ise yaklaşık olarak 10 dakika sürüyor. 

Toplamda 30 dakika içerisinde seans tamamlanıyor ve hastaların günlük hayatlarına ya da iş hayatlarına geri dönmesi mümkün olabiliyor. Sadece işlemin yapıldığı gün cildin güneş ışığına maruz kalmasını önlemek gerekiyor. 

Aqua Peeling Hangi Cilt Tipi İçin Uygundur? 

Bu işlemin tüm cilt tipleri için uygun olduğunu belirtebiliriz. Esmer, kumral ya da beyaz tenli olmanız işlemden faydalanma noktasında bir anlam ifade etmez. Her cilt tipine rahatlıkla uygulanabilen bir yöntem olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. 

Fakat sivilce problemi olan, az ya da yoğun bir sivilceli cilde sahip olanlar için uygun bir işlem değildir. Bu kişiler için aqua peeling işleminin yapılması tavsiye edilmez. Sivilce sorununa yönelik olarak uygulanan daha farklı medikal cilt bakım seçeneklerinden faydalanılabilir. 

Aqua Peeling İşleminin Yan Etkisi Var Mı? 

Bu alanda uzmanlaşmış, deneyimli isimler tarafından uygulanan aqua peeling işleminin herhangi bir yan etkisi yoktur. Sadece ciltte hafif oranda hassasiyete neden olabilir ancak bu etkinin de tamamen geçici olduğunu söyleyebiliriz. 

Sıklıkla merak edilen hususlardan biri işlemin kızarıklık, yanma ya da tahriş gibi sorunlara neden olup olmadığıdır. Ancak bu işlem söz konusu etkileri ortaya çıkmaz. Zira son yıllarda çok daha yoğun bir şekilde tercih edilmesi de bu ve benzeri yan etkilerin olmamasından kaynaklanır.  Uygulamadan gayet konforlu bir süreç eşliğinden faydalanmak mümkün olabiliyor. 

Kısa sürede tamamlanıyor olması ve aynı zamanda tek bir seans ile yüz güldüren neticeler sunması bu işlemin önemli avantajları arasında yer alıyor. Gündelik hayata yahut iş hayatına uzun süre ara vermeden rahatlıkla tercih edilebiliyor. Riskli olan cilt bakım uygulamalarından uzak durmak isteyenler için de gayet ideal bir seçenek olduğunun altını çizebiliriz. 

Aqua Peeling Cilt Problemlerini Önler mi?

Bu işlemde cilt temizlenirken aynı zamanda bakterilerden de arındırıyor. Dolayısıyla bakteri kaynaklı cilt sorunlarının henüz ortaya çıkmadan önlenmesi de mümkün olabiliyor. Tüm cilt sorunlarını önleyeceğini belirtmek mümkün olmasa da en yaygın görülen cilt sorunlarını önleme konusunda gayet başarılı bir yöntemdir. 

Aqua Peeling İşleminin Fiyatları Nedir? 

Daha güzel bir cilde kavuşmak isteyenler bu işlemin fiyatları hakkında da bilgi sahibi olmak istiyor. Ancak fiyat konusunda herhangi bir rakamdan söz etmeden önce muayene olmanızda fayda var. 

Basit bir cilt analizinin yapılması halinde bu işlem için ne kadar bütçe ayrılması gerektiği konusunda da daha net bir bilgi alabilirsiniz. Genel olarak fiyatların sanıldığı kadar yüksek olmadığını ve aqua peeling işlemi için gayet makul bir bütçenin yeterli olduğunu söyleyebiliriz. İşlemde kullanılan malzemeler farklı olabilir ve bu durum da genel olarak söz konusu cilt bakım işleminin fiyatlarına da yansır. 

İşlem Süreci

Etkin bir şekilde cildin yenilenmesini sağlayan bu yöntemin nasıl uygulandığı merak ediliyor. İşlem sürecine dair bilinmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz: 

 • İşleme öncelikle temizleme ile başlanır
 • Yapılan peeling ile cildin alt katmanlarına kadar derinlemesine bir temizlik gerçekleştirilir 
 • Bu cilt temizliği sırasında ise düşük alfa salisilik asitin bulunduğu ve cilde hiçbir zarar vermeyen özel solüsyonlar kullanılır 
 • Özel olarak formüle edilen solüsyon ile cildin 5 – 10 dakika boyunca temizlenmesi işlemine devam edilir 
 • Bu aşama ciltteki gözeneklerin de temizlenmesine olanak tanır 
 • Ekstraksiyon işlemi ciltteki bakteri ve parazit temizliğini sağlıyor olması bakımından da önemlidir 
 • İşlemin son aşaması hidrasyon ile cildin beslenmesidir
 • Bu işlem de yaklaşık olarak 5 – 10 dakika yapılır 
 • İşlem kapsamında cilde yatıştırıcı ve nemlendirici özellikte olan özel solüsyonlar sürülür 
 • Bu sayede cildin nem ihtiyacı karşılanmış olur ve aqua peeling uygulaması tamamlanır

İşlem Sonrası 

Bu işlemin ardından nasıl bir süreç yaşanacağı konusunda herhangi bir endişeye gerek yok. Çünkü işlemin hemen ardından günlük hayata dönülebiliyor. Aynı zamanda çok ciddi kısıtlamalar ya da ekstra özel yöntemler uygulanmasına gerek olmuyor. Aqua peeling işleminin sonrasına dair bilinmesi gerekenleri şu şekilde özetleyebiliriz: 

 • İşlem sırasında cildin alt katmanlarının dahi önemli oranda temizlenmiş olması nedeniyle cilt son derece ışıltılı bir görünüm kazanır 
 • Sadece tek bir uygulama ile cildin temiz, duru ve sağlıklı görünmesi mümkün olur 
 • İşlemin ardından ciltte çok hafif düzeyde bir hassasiyet gelişebilir 
 • Hassasiyet son derece normaldir ve geçici bir durumdur 
 • Bu hassasiyet nedeniyle işlemin ardından cildi tahriş edebilecek ya da cildi yoracak kozmetik ürünler kullanılmamalıdır 
 • Cilt işlem sonrasında bir süre güneşten korunmalıdır
 • Güneşten korumak için yüksek faktörlü güneş kremi kullanılabilir 

Daha temiz, duru, sağlıklı ve ışıltılı bir cilt görünümüne sahip olmak isterseniz siz de aqua peeling işleminden faydalanabilirsiniz. Hemen randevu alarak, güzel bir cilde kavuşmak için ilk adımı atın.