Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial cilt bakım teknolojileri arasında en çok tercih edilenlerden biri haline geldi. Kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih edilen aqua cilt yenileme ile çok daha duru, sağlıklı ve parlak görünen bir cilde kavuşmak mümkün olabiliyor. Bu işlemde kullanılan uçlar cildin ne oranda hassas olduğuna bağlı olarak ayarlanabiliyor. Her bir uç, farklı bir fonksiyon için tasarlandığından farklı cilt tipleri için de rahatlıkla tercih edilebilen bir işlemdir. 

Etkisi son derece uzun süre devam ediyor olması da bu işlemin son yıllarda popülerlik kazanmasının nedenleri arasında yer alıyor. Kullanılan vakumlu başlık sayesinde cilt ölü hücrelerden tamamen arındırılabiliyor. Bu sayede cildin eskisinden daha sağlıklı ve temiz görünmesi mümkün hale geliyor. 

Aynı zamanda siyah nokta gibi yaygın görülen cilt problemlerinden kurtulmayı da mümkün kılan bir cilt bakım işlemi olduğunu söyleyebiliriz. Cildini ihmal etmek istemeyenler için harika bir çözüm sunan bu işlemler cilt bakımının en etkili yollarından biridir. 

Aqua Peel Cilt Bakımı Faydaları Neler?

Bu işlemin faydaları hakkında bilgi sahibi olanlar, olası en kısa zamanda cildinin bu önemli faydalardan istifade etmesini sağlıyor. Genel olarak bu işlemin cilde neler kazandırdığı sorusunun yanıtlarını şu şekilde aktarabiliriz: 

 • Ciltte oluşan ince kırışıklık görünümünü düzeltir 
 • Yeniden kısa zamanda ince çizgi oluşumunu önler
 • Cilde daha elastik bir form kazandırır 
 • Cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar 
 • Güneşten kaynaklanan cilt lekelerini giderir
 • Siyah noktaların temizlenmesini sağlar
 • Ciltteki aknelerin temizlenmesini sağlar ve yeniden akne oluşumunu geciktirir 
 • Özellikle yağlı cilt probleminden kurtulmaya yardımcı olur, ciltteki fazla yağı arındırır
 • Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar 
 • Cildi canlandırır ve daha sağlıklı görünmesine olanak tanır 
 • Cilt tonunu düzenler 
 • Lifting etkisi ise cildin gerilmesini ve daha gergin bir form kazanmasını destekler 

Bu cilt bakım yönteminin en önemli özelliklerinden biri de her cilt tipi için uygulanabilir olmasıdır. Mutlaka belirli bir cilt tipine sahip olmak gerekmiyor. Ayrıca hassas cilt tipinden şikayet edenler de gönül rahatlığı ile söz konusu uygulamadan faydalanabiliyor. Bu sayede hem cildi beslemek hem de çeşitli cilt problemlerinden kurtulmak mümkün hale geliyor. 

Aqua Peel Cilt Bakımında Hangi Ürünler Kullanılıyor? 

Öncelikle Aqua Peel cilt bakım sisteminin Amerikan menşeili olduğunu belirtelim. Cilt bakım işlemlerinde kullanılan malzemeler ise laboratuvar ortamında özel olarak formüle ediliyor. Genel olarak kullanılan ürünleri ise 3 farklı kategoride ele alabiliriz. Bunlar; 

 • Antioksidanlar 
 • Arındırıcılar 
 • Kimyasal peeling çeşitleri 
 • Aydınlatıcı ajanlar 

Bu özel serum ve solüsyonlardan hangilerinin kullanılacağına karar verilirken kişinin hem cilt yapısı hem de sahip olduğu cilt problemleri göz önünde bulunduruluyor. Kullanılan ürünlerin uzun süren araştırmalar neticesinde hazırlandığını belirtmek gerekir. Tamamının cilde bir zararı bulunmuyor ve bu nedenle güvenle kullanılabilen ürünlerdir. Son derece güçlü elementler ile hazırlanan serum ve solüsyonlar sayesinde cilt bakımı sonrasında cilde kazandırılan parlak ve ışıltılı görünüm uzun süre korunuyor. 

İşlem Süreci 

Öncelikle cildi ölü hücrelerden arındıran ve çeşitli cilt problemlerinden kurtulmayı sağlayan bu işlemin çeşitli aşamalardan oluştuğunu belirtelim. Bu aşamaları ise kısaca şu şekilde aktarabiliriz: 

 • Derin Temizleme Aşaması 

Temizlik aşaması gözeneklerin yumuşamasını da sağlıyor. Özel başlık kullanılarak gerçekleştirilen bu aşamada cildin siyah noktalardan arınması da mümkün oluyor. Her cilt tipine uygun olan özel solüsyonlar kullanılıyor ve dekolte bölgesinden itibaren yüz ile boyun bölgesinin vakumlanarak temizlenmesi sağlanıyor. 

 • Asit Peeling Aşaması 

Bu aşamada glikolik asit ve salisilik asit içeren S2 kullanılıyor. Yüzeyden itibaren deri altına kadar ulaşan özel solüsyon gözenekleri tıkayan tüm yağ ve kirin ciltten arınmasına yardımcı oluyor. Ölü olan epidermis tabakası nazik bir şekilde soyuluyor. Böylelikle yeni ve taze cilt katmanına ulaşılmış oluyor. 

 • Derin Serum İletimi Aşaması 

Oldukça etkin bir cilt bakımı yöntemi olan bu işlemde kullanılan serumlar kişinin cildinin ihtiyaçlarına ya da cilt sorunlarına yönelik olarak seçiliyor. Cilt, derinlemesine besleniyor ve aynı zamanda kullanılan özel solüsyonların, serumların da etkisi ile bir yenilenme sürecine giriyor. Bu aşamada sık kullanılan serumlar ise leke karşıtı, cilt tonunu eşitleyen ürünler oluyor. Özellikle cilt temizliği sonrasında kullanılan serumlar çok daha etkin olabiliyor. 

 • Derin Nemlendirme Aşaması

Hyaluronic asitle zenginleştirilmiş olan vitamin kompleksleri ve peptitler cilde uygulanıyor. Bu aşamada dengeleyici ve nnemlendiriciler kullanıldığından cildin derinlemesine nemlenmesi de sağlanmış oluyor. Cildin nemlenmesi aynı zamanda antioksidan bir koruma etkisi de yapıyor. 

İşlem Sonrası 

Bu işlemin cilt lekelerini yok etmesi ya da ince çizgilerden kurtulmayı sağlaması için bir süre beklenmesi gerekiyor. Cildin yenilenme ve yeniden yapılanma sürecine girmesini sağlayan işlemin cilt problemini yok etmesi için zamana ihtiyacı olacaktır. İşlem sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda ise şu bilgileri aktarabiliriz: 

 • Aqua Peel uygulaması sonrasında cildin doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. 
 • İşlem esnasında gözenekler açıldığından özellikle uygulamanın yapıldığı gün kozmetik ürün kullanılması, makyaj yapılması önerilmez. 
 • Aynı gün çok tozlu olan ortamlardan uzak durulması da önemlidir. 

Eğer daha genç ve daha sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmak istiyorsanız siz de bu cilt bakım yönteminden faydalanabilirsiniz. Sadece tek seansta bile şaşırtan bir sonuç sunabilen cilt bakım işlemi için hemen bizi arayarak randevu talebinizi iletebilirsiniz.