Kaş Botoksu

Kaşlar, yüz bölgesinde estetik görünüm adına önem taşır. Düşük bir kaş görünümü kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebileceği gibi daha sinirli ya da daha yorgun da gösterebilir. 

Ancak günümüzde gelişen estetik yöntemlerin de yardımı ile kaş kaldırma ameliyatı yapılmadan da bu sorun çözülebiliyor. Sorunun çözümü ise botoks işlemi ile gerçekleştiriliyor. Herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadan kaş kaldırma estetiği işleminden faydalanılabilir. 

Kaş Botoksu İşlemi Kalıcı Mıdır? 

Hastalar göz çevresindeki sarkıklığın da bu işlemle ortadan kalkabileceğini düşünebiliyor. Ancak botoks işlemi sadece kaşlara daha kalkık bir görünüm kazandırmayı sağlar. Aynı zamanda işlemin sonucunun kalıcı olmadığını belirtmek gerekiyor. 

Bu işlem ile daha kalkık bir kaş görünümüne sahip olmak isteyenler 6 ayda 1 defa işlemin tekrarlanmasını sağlamalıdır. Yani yaklaşık olarak yılda 2 defa bu işlemin yapılması gerekir. 

Elbette düzenli olarak botoks işlemi ile daha kalkık olan kaş bölgesinde botoksun etkisi daha uzun sürebiliyor. Yani işlemin düzenli olarak yapılması, kalıcılık süresinin de daha uzun olmasını sağlıyor. Bu konuda estetik plastik cerrahlar ile görüşebilir ve çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Kaş Botoksu Sonrası İz Kalır Mı? 

Öncelikle kaş botoksu işlemi nasıl yapılır konusunda daha detaylı bilgi aktarmak gerekiyor. Bu işlem cerrahi bir müdahale değildir. Sadece hastanın kaş bölgesinde daha önce belirlenen yere enjeksiyon işlemi yapılır. 

Cilde kesi uygulanması ya da benzer bir cerrahi müdahale söz konusu değildir. Dolayısıyla işlem sonrasında ciltte iz kalması da mümkün olmaz. Son derece ince uçlu iğneler kullanılarak enjeksiyon gerçekleştirilir. 

Buna bağlı olarak hafif kızarıklık olabilir ancak bu da geçici bir etkidir.Kaş botoksunun ardından ciltte iz kalmaz. 

Kimler Kaş Botoksu İşleminden Faydalanabilir? 

Bu işlemden sadece kadınların istifade ettiği düşünülüyor. Oysa erkekler de rahatlıkla kaş botoksu yaptırabilir ve bu sayede yüzdeki altın orana daha yakın bir yüz görünümü elde edebilir. Genel olarak kişinin kaş düşüklüğüne sahip olması durumunda bu işlemin devreye girdiğini söyleyebiliriz. Botoks malzemesine alerjisi olmayan, kanın pıhtılaşması ile ilgili bir sorun yaşamayanlar kaş botoksu yaptırabiliyor. 

Ancak gebelik ve emzirme döneminde bu işlemin yapılması önerilmez. Bu nedenle hamilelik sonrasında emzirme döneminin de tamamlanması ve botoks uygulamasından daha sonra faydalanılması gerekiyor. 

Kaş Botoksu Daha Genç Görünmeyi Sağlar Mı?

Kaşların görünümü yüzün ne oranda genç göründüğünü de yakından etkiliyor. Dolayısıyla kişinin daha kalkık bir kaş görünümüne sahip olması, yaklaşık 10 yaş daha genç görünmesini de sağlayabilir. 

Elbette bu durum kişinin yüz ifadesi ya da cilt durumu ile de çok yakından ilgilidir. Ancak kaş botoksunun yapılmasının ardından özellikle kaşın uç bölümü daha yukarıda konumlanır. Bu durum da kişinin yüz ifadesine olumlu bir yansıma yaparak daha genç görünmesine olanak tanır. 

Ciddi oranda bir kaş düşüklüğü olmayanlar da bu işlemden faydalanabiliyor. Nedeni ise daha genç bir yüz görünümü elde etmektir. 

Kaş Botoksu Fiyatı Nedir? 

Elbette bu işlemden faydalanmak isteyenler kaş botoksu fiyatları hakkında da bilgi sahibi olmak isteyebiliyor. Ancak net bir fiyat bilgisi iletmek yanıltıcı olabilir. Botoks malzemesi, doktorun deneyimi gibi bazı unsurlar fiyatlar üzerinde de belirleyici olabiliyor. Buna bağlı olarak kaş botoksu fiyatlarıyla ilgili araştırma yapanların karşısına farklı rakamlar çıkabiliyor. 

Ancak genel olarak makul bir bütçe ayrılmasının yeterli olduğunu da belirtmeliyiz. Kaş botoksunun fiyatları sanıldığı kadar yüksek rakamlara tekabül etmiyor. Randevu alınması durumunda basit bir muayene sonrası tarafınıza fiyat bilgisi iletilir. 

İşlem Süreci

Elbette botoks ile kaş kaldırma işleminin nasıl yapıldığı hakkında merak edilen hususlara değineceğiz. Konuya dair şu bilgileri aktarabiliriz: 

 • Öncelikle uzman doktorunuzla yapacağınız görüşme kapsamında yüz şekline uygun olan kaş şekli tasarlanır
 • Bu tasarım estetik cerrah tarafından yüzdeki altın oran dikkate alınarak yapılır 
 • Ardından botoks materyali daha önce belirlenen bölgeye enjekte edilir 
 • Her iki kaş bölgesine de botoks enjekte edilir
 • Botoks yardımı ile kaş düşüklüğü problemi ortadan kaldırılır 
 • İşlemin hemen ardından hastanın gündelik yaşantısına geri dönmesi mümkündür

İşlem Sonrası 

Bu işlemin sadece 2 dakika ile 5 dakika arasında tamamlandığını söyleyebiliriz. Hazırlık aşaması ile birlikte toplamda 10 – 15 dakika zaman ayrılması, botoks enjeksiyonu işleminin tamamlanması için yeterli olabiliyor. İşlem sonrasında dair merak edilen hususlara açıklık getirelim. 

 • Botoks ile kaş kaldırma işlemi son derece basit bir uygulamadır
 • Tamamen acısız ve ağrısız bir şekilde işlem tamamlanır
 • Uygulama sonrasında klinik ortamda ya da evde dinlenmeye gerek olmaz
 • Hasta aynı gün işe gidebilir ve çalışabilir
 • İşlemden sonra kaş bölgesinde hafif şişme olabilir 
 • Şişmeye kızarıklık ya da hafif morarma eşlik edebilir 
 • Kızarıklık, şişlik ve morluk tamamen geçicidir
 • İşlem ameliyatsız olarak gerçekleştirildiğinden cilde kesi uygulanmaz ve dikiş atılmaz
 • Bu nedenle herhangi bir iyileşme süreci yaşanmasına da gerek olmaz
 • Uygulamanın ardından kaşların olması gereken konumu kazanması için birkaç gün beklemek gerekir 
 • Şişlik ortadan kalktığında sonuç net bir şekilde görülebilir 

Eğer siz de botoksla kaş kaldırma işleminden faydalanmak isterseniz randevu talep etmek için hemen bizi arayın. Daha güzel bir yüz ifadesine sahip olmak çok kolay!